Altınoluk Hakkında

Edremit'in kıyılarını kumsallarıyla kaplayan Altınoluk'a, Edremit Otogarı'ndan ve Körfez Havaalanı'ndan şehir içi ulaşım seçenekleriyle kolayca ulaşmak mümkün. Yerleşim alanlarının kıyı şeridinde toplandığı beldede, önemli noktaların tümü yürüme mesafesinde. 

Oksijeni bol dağ havasının çevrelediği Altınoluk'ta, en sıcak günlerde dahi nem oranı düşük olduğu için bunaltıcı bir atmosfer meydana gelmiyor. Yaz tatilleri için uygun olduğundan Haziran ve Ağustos ayları arasında özellikle yerli turistler tarafından yoğun ilgi gören belde, diğer yandan her bütçeye uygun tatil seçeneklerine sahip. Altınoluk'un sahilini bölen Mıhlı burnunda, yemyeşil bir bahçe içinde yer alan Cem Pansiyon ise, denize girmek ve dinlenmek için ideal bir tesis. 

Altınoluk'taki tatiliniz süresince deniz, kum, güneş keyfiyle birlikte dağ ve deniz manzarası eşliğinde yemek yemek de en keyifli aktivitelerden biri. Altınoluk'un, Papazlık mevkisi olarak bilinen alanındaki beldeyi tepeden gören restoranlar, çam ve çınar ağaçları arasında, bol oksijenli bir ortamda yemek yiyebilme fırsatı sunuyor. 

Altınoluk'un yaklaşık 2,5 km doğusunda bulunan Antandros Antik Kenti ise kültür turizmi açısından oldukça önemli bir nokta. Antik Yunan ve Roma dönemlerinden kalıntıların bulunduğu alanda, mozaiklerle kaplı yerleşim alanları ve lahitler görülebilir. 

Şahin Deresi'nin içinden geçtiği Altınoluk'tan, Kazdağları'na doğru ilerlendikçe Şahin Deresi Kanyonu'na ulaşmak mümkün. Özellikle doğa severlerin ilgi gösterdiği Şahin Deresi Kanyonu, trekking, hiking gibi doğa sporlarına elverişli olmakla beraber birçok piknik alanı barındırıyor. Kazdağları'nda görülebilecek diğer alanlar ise; Hasanboğldu ve Sutüven Şelaleleri, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve şifalı kaplıcalarıyla bilinen Güre.